NENÍ TO ZASE AŽ TAKOVÁ NOVINKA, ALE JE TO ZAJÍMAVÉ
Víte že nejvyšší naměřená rychlost letícího badmintonového míčku dosažená na mezinárodním turnaji byla donedávna 332 km/h. Možná si říkáte že je to nemožné. Donedávna tomu tak skutečně bylo. Nyní ho Japonský hráč Naoki Kawamae před turnajem Japan Open v Tokiu překonal a vytvořil tak nový světový rekord neuvěřitelných 414 km/h! Překonal tak stávající rekord o 82 km/h. Tento poslední rychlostní rekord byl ustaven v rámci prezentace nové rakety. Je zcela namístě se domnívat, že tento velký nárůst rychlosti je způsoben novými technologiemi a materiály používanými při výrobě raket.
Podstatně pomalejší je rychlost tenisového míče a je jen asi 249,9 km/h. Rekord ustanovil v roce 2004 Američan Andy Rodick. O něco rychlejší je s rychlostí 285 km/h Squash. Ve stolním tenise byla naměřena nejvyšší rychlost 112,5 km/h a zahrál ji Lark Brandt z Nového Zélandu.
Mne by však zajímala technologie samotného měření. Jaké jsou pravidla? Například v jaké vzdálenosti od místa odražení od rakety se měří, zda se měří v useku např. 1metr průměrná rychlost apod. Kdo se zajímá o měření jako takové jistě bude vědět, že se čtvercem vzdálenosti se rychlost snižuje. Bude tedy určitě zajímavé vědět ten základní parametr, tj, jak daleko od rakety se měří. Kolik měření za sekundu se provádí, nebo jestli časový úsek měření je kratší jak jedna sekunda apod.